wczasy i noclegi w Ostrowie

ostrowo.eu
Przy ulicy Zabytkowej w Ostrowie na wysokości skrzyżowania z ulicą Dożynkową Starostwo Powiatowe w Pucku przez Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy realizuje projekt budowy "Muzeum Pszczelarstwa Kaszubskiego".
3

Przy ulicy Zabytkowej na skrzyżowaniu z ulicą Dożynkową przez ponad dwa stulecia stał zabytkowy dom mieszkalny wraz z przylegającymi zabudowaniami gospodarczymi. Był to budynek typowy dla krajobrazu architektonicznego Północnych kaszub przełomu XVIII i XIX wieku.
4

W pobliżu niebieskiego szlaku turystycznego, nad urwistym zboczem wysoczyzny, w odległości 500-600 metrów od miejscowości znajduje się wieża widokowa.
42

Źródełko "Zdrójk" naturalne źródło wybijające w zachodniej części Kępy Ostrowskiej, przy drodze biegnącej przez łąki z Ostrowa do Karwi. Stąd niedaleko już do sosnowego lasu, sąsiadującego z miejscowością od strony zachodniej i południowej. Nazwa źródełka zainspirowała do nazwania taką samą nazwą Stowarzyszenia Mieszkańców Ostrowa "Zdrójk" założonego przez mieszkańców w celu pielęgnowania i zachowania walorów istotnych dla wizerunku miejscowości.
6

Nadmorska plaża w Ostrowie Ostrowo znajduje się pomiędzy Karwią a Jastrzębią Górą dużo większymi miejscowościami nad samym Bałtykiem. Plaża w Ostrowie nie należy do zatłoczonych dzięki temu że jest bardzo szeroka i bardzo długa. Prowadzi do niej kilkanaście zejść od 28 zlokalizowanego bliżej Jastrzębiej Góry do 38 obok Karwi.
47

Okolice Ostrowa to otulina Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, który swym obszarem obejmuje pas wybrzeża od Białogóry po Mierzeję Helską, Zatokę Pucką oraz jej zachodnie wybrzeże.
17

W Ostrowie zaczyna się ścieżka dydaktyczna prowadząca do rezerwatów przyrody Bielawskiego Błota. Bielawskie Błoto to rozległy (około 700 ha) obszar wodno-błotny ulokowany na trasie migracji ptaków na Pobrzeżu Kaszubskim
5


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ostrowo.eu - noclegi na morzem na wczasy w Ostrowie - wakacje w Ostrowie

środa, 17 lipiec 2024r. 20:37:33, online: (0/2), 12.4 ms