wczasy i noclegi w Ostrowie

ostrowo.eu
Przy ulicy Zabytkowej na skrzyżowaniu z ulicą Dożynkową przez ponad dwa stulecia stał zabytkowy dom mieszkalny wraz z przylegającymi zabudowaniami gospodarczymi. Był to budynek typowy dla krajobrazu architektonicznego Północnych kaszub przełomu XVIII i XIX wieku.
4

W pobliżu niebieskiego szlaku turystycznego, nad urwistym zboczem wysoczyzny, w odległości 500-600 metrów od miejscowości znajduje się wieża widokowa.
32

Źródełko "Zdrójk" naturalne źródło wybijające w zachodniej części Kępy Ostrowskiej, przy drodze biegnącej przez łąki z Ostrowa do Karwi. Stąd niedaleko już do sosnowego lasu, sąsiadującego z miejscowością od strony zachodniej i południowej. Nazwa źródełka zainspirowała do nazwania taką samą nazwą Stowarzyszenia Mieszkańców Ostrowa "Zdrójk" założonego przez mieszkańców w celu pielęgnowania i zachowania walorów istotnych dla wizerunku miejscowości.
6

Nadmorska plaża w Ostrowie Ostrowo znajduje się pomiędzy Karwią a Jastrzębią Górą dużo większymi miejscowościami nad samym Bałtykiem. Plaża w Ostrowie nie należy do zatłoczonych dzięki temu że jest bardzo szeroka i bardzo długa. Prowadzi do niej kilkanaście zejść od 28 zlokalizowanego bliżej Jastrzębiej Góry do 38 obok Karwi.
27


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2020   www.ostrowo.eu - noclegi na morzem na wczasy w Ostrowie - wakacje w Ostrowie

poniedziałek, 26 październik 2020r. 11:27:01, online: 3 (0/2), 7 ms