wczasy i noclegi w Ostrowie

ostrowo.eu

W Ostrowie zaczyna się ścieżka dydaktyczna prowadząca do rezerwatów przyrody Bielawskiego Błota.
Bielawskie Błoto to rozległy (około 700 ha) obszar wodno-błotny ulokowany na trasie migracji ptaków na Pobrzeżu Kaszubskim od północy ograniczony Kępą Ostrowską, od zachodu i południa pradoliną Czarnej Wody, od zachodu Wysoczyzną Żarnowiecką.

Bielawskie Błota obejmują kompleks torfowisk, z których największym jest torfowisko typu bałtyckiego. Jest to jedno z największych torfowisk bałtyckich w Polsce.

Dawniej Bielawskie Błota objęte były ochroną prawną w formie trzech rezerwatów: "Moroszka Bielawskiego Błota", "Woskownica Bielawskiego Błota" i "Bielawa". Obecnie (od 2005 roku) objęte są jednym, wielkoobszarowym rezerwatem przyrody "Bielawa", powstałym z połączenia trzech w/w. Bielawskie Błota znajdują się również w 2 ostojach Natura 2000: PLB220010 "Bielawskie Błota" i PLH220063 "Bielawa i Bory Bażynowe"[2], a także w granicach Nadmorskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu[3] i otuliny Nadmorskiego Parku Krajobrazowego[4].

Szereg gatunków rośli występujących w tym obszarze podlega ochronie prawnej, min: malina moroszka (Rubus chamaemorus), woskownica europejska (Myrica gale), wełnianeczka darniowa (Trichophorum cespitosum).


Oceń artykuł jako pierwszy

Oceń, skomentuj artykuł jako pierwszy


chlapowo.pl

wczasy w Chłapowie

jastrzebiagora.eu

wczasy w Jastrzębiej Górze

debki.eu

wczasy w Dębkach

karwia.eu

wczasy w Karwii

jastarnia.eu

wczasy w Jastarni


©  2003 - 2024   www.ostrowo.eu - noclegi na morzem na wczasy w Ostrowie - wakacje w Ostrowie

środa, 17 lipiec 2024r. 22:24:47, online: (0/2), 8.5 ms